Hetek óta keringenek a jobbnál jobb adventi naptár ötletek, és így két hét közelségéből, már én is érzem, hogy ideje, hogy kreatívkodjak ezzel egy kicsit. Korábban készítettem is egy kis gyűjtést a legkreatívabb adventi naptárakból. Sikerült kiválasztanom, hogy akkor milyen is lesz az idei a kérdés már csak az, hogy mi kerüljön bele.
Ahogy kerestem az ötleteket, hogy mik kerülhetnek bele rengeteg ötletet találtam. Voltak olyanok, amikben apró ajándékok/ finomságok voltak, és voltak olyan ötletek is, amik élményekről szóltak. Így nem is kérdés, hogy két poszt fog születni az adventi naptár belevalókról. 🙂
Vágjunk is bele!
Adventi naptár: Ajándékok – Apróságok / finomságok listája
Mi nem vagyunk nagy csokiscsalád… és én egyébként is preferálom a változatosságot így gondoltam összeszedem, mi minden kerülhet az ablakok mélyére. Persze ettől még lesznek benne finomságok is 😀
Nagyobb „adventi naptár projekt”, 24 napra elosztva:
- Lego – minden nap kaphat néhány darabot, és a végén láthatja, mi is készülhet belőle
- Puzzle – az elején kaphat egy képet, hogy hogyan fog kinézni, és minden nap 4-5 darabot, amely elemek összeillenek
- Télképek – az elején kaphat színes ceruzákat, zsírkrétát, vagy filctollat, később pedig színezhető témájú képeket, és a legvégén egy albumot, amibe lefűzheti, vagy keretet, amibe kirakhatja, amelyik a legjobban tetszik neki.
- Matrica album – az elején megkaphatja az albumot, utána pedig folyamatosan a matricákat, és karácsonykor egy kis csomagban esetleg a hiányzó darabokat.
- Kártyacsomag – 24 napra szétosztva
- Gyöngyök – az elején megkaphatja a ’láncot’, utána pedig az gyöngyelemeket. (Kisebbeknek lehet nagyobb szemű fa darabokat használni)
- Szépítkező szett (kislányoknak) – csatokra, hajgumikra, fésűre, krémre, játékrúzsra és bármi egyébre elosztva
- Barbi vagy más babás kiegészítők – egy -egy napra elosztva (egy kis cipő, ruha, fésű)
- Kisebb fa autópálya, vagy garázs – első nap megkaphatja az alapot, és utána naponta a kis autókat, útjelzőket, kiegészítőket – itt akár készíthetünk is elemeket kartonból, amit aztán minden nap összeragaszthatunk, így még van egy közös élmény is.
- Fiúknak lehet még szerszámos készlet is (csavarokkal, eszközökkel, tárolóval), sőt most már kaphatók olyan csomagok is, amelyekből egy-egy traktort / markolót lehet összeszerelni, így annak a darabjait kaphatják meg, és a végén összeáll a munkagép.
Adventi naptárba változatos lehet:
- Süti szaggató, amit aztán közösen használhattok mézeskalács sütéskor
- Bármilyen kreatív dolog: tollak, festékek, színezők, ragasztók, ollók, lyukasztók
- Buborékfújó
- Hűtőmágnes
- Legófigurák
- Bonbon / gumicukor / sós sütemény
- Színezhető lapok
- Gyurma és bármilyen forma gyurmázáshoz
- Édesség vagy aszalt gyümölcs
- Nyomdafigurák
- Lufi
- Ujjbáb
- Kisebb karácsonyfadísz
- Közösen készített karácsonyfadísz
- Lemosható tattoo
- Jo-jo (régi korok letűnt játékai, bármi ami nekünk volt, de már nincs).
- Ablakdíszek
- Karácsonyi dekoráció
Adventi naptár megspékelve még több izgalommal:
+ Valamelyik fórumon olvastam, hogy a nagyobb gyerekeknek, minden napra egy rejtvény is jutott. Kaptak egy találós kérdést, vagy egy térképet, hogy hol találják a következő adventi meglepetést. Ez szuperül fokozza az izgalmakat. Kisebbeknél is lehet ezt már játszani például a hideg-meleg játékkal… a kisebb dobozba bekerülhet egy helyiségnév, vagy egy jelölés, hogy körülbelül hol van a következő ajándék, és a kicsik elkezdhetik ott keresni, mi pedig hideg-meleggel irányíthatjuk őket.
Adventi naptár szülőknek:
Igazán jó ötlet még az is, ha nem csak a gyerekek kapnak meglepetést, hanem ti is raktok egymásnak (a férjeddel, pároddal) elosztva (pl.: minden páros napra te neki, és minden páratlan napon ő neked)… Ha egy kis cetlire felirtok valami „élményt” (akár azt, hogy ma este én mosogatok, vagy színház este, babysittert intéztem), már az is feldobhatja a napod, na meg persze az övét is. :D
Képek forrása: Pinterest ModernAnyu album